Nezábudka a Divozel 2 Zväčšiť

Nezábudka a Divozel 2

Nový tovar

Vyberte sa s Nezábudkou a Divozelom k moru! Na dovolenke zistia, čo trápi domácich obyvateľov, ktoré nepotrebné predmety číhajú v moriach a čo všetko znečisťuje oceány. Naučia sa, ako môžu pomôcť prírode a ako neplytvať jedlom. 

Viac podrobností

15,00 € (s DPH)

Viac informácií

Vyberte sa s Nezábudkou a Divozelom k moru! Na dovolenke zistia, čo trápi domácich obyvateľov, ktoré nepotrebné predmety číhajú v moriach a čo všetko znečisťuje oceány. Naučia sa, ako môžu pomôcť prírode a ako neplytvať jedlom. Dozvedia sa, čo sa robí s oblečením, ktoré už nikto nechce a ako sa ešte dá použiť odpad. Zažijú rôzne dobrodružstva a nadviažu nové priateľstvá s deťmi, ktoré reálne pomohli prírode a vďaka tomu sa pre Nezábudku a Divozela stali vzorom. Užite si spoločne s nimi dovolenku a spoznajte, že meniť svet, môžeme už dnes.

Za každou kapitolou sú doplnené environmentálne zamerané otázky, ktoré majú preveriť pozornosť dieťaťa.

Deti veľmi rady napodobňujú to, čo vidia. Najviac ich však ovplyvňujú ľudia v ich najbližšom okolí. Okrem rodičov sú to najmä staršie deti, ktorým sa snažia vyrovnať. Je preto dôležité, aby tieto vzory boli pozitívne. V tejto knižke nájdete hneď niekoľko detských hrdinovz reálneho života, ktoré zobrali zodpovednosť do vlastných rúk a ukázali svetu, že s pomocou prírode netreba čakať do dospelosti. Na základe týchto reálnych vzorov sa deti vďaka knižke naučia, ako možno šetrne využívať predmety, s ktorými prichádzajú denne do styku, a ako postupne znižovať tvorbu odpadu.

V príbehu sa deti stretnú s inšpiratívnymi osobnosťami ako:

Natália Pažická

Greta Thunberg

Flossie Donnelly

Nadia Sparkes

Samir Lakhani

Katie Peck

Alex Schulze

Andrew Cooper

Za príbehom sú bonusy:

Viete, kto je..., kde budú odkazy na detských hrdinov. Deti tak môžu zistiť viac o deťoch a teenageroch, ktorí reálne existujú a už v mladom veku boli inšpiráciou pre celý svet.

Niekoľko zaujímavostí, kde budú lepšie vysvetlené anglikanizmy, ktoré sa u nás udomácnili a sú spomenuté v texte. Zároveň priblížia deťom zaujímavé projekty, ktoré fungujú vo svete a napomáhajú chrániť prírodu.

Mapka Slovenska, kde budú označené predajne, ktoré predávajú prírodné výrobky, sú bezobalové, alebo inak pomáhajú svojimi výrobkami šetriť prírodu.

Darček ku knižke

Bambusová slamka s kefkou na čistenie v krásnom látkovom puzdre. Tá bude skvelou náhradou za plastové slamky, ktoré deti používajú pri pití nápojov. Výhoda tejto slamky voči kovovej je nielen v jej prírodnom materiálovom zložení, ale, navyše, pri pití horúcich nápojov nepopáli pery a deti si na nej pri zakusnutí nevylámu zúbky :)

Autor: Matej Zámečník

Ilustrácie: Lucia Grejtáková

vydané: 2019

80 strán