Ako sme vyriešili dočasne problém s vlastnými obalmi vzhľadom na prebiehajúcu výnimočnú situáciu okolo korona vírusu?

Téma vlastné obaly.. 
Aktuálna situácia akoby zmietla všetko, čo sme spolu počas skoro 3 rokov budovali. Poctivo sme vás učili nosiť si vlastné obaly, robili sme výzvy, osvetu, motivovali vás rôznymi odmenami. Pre mnohých z vás to bolo naozaj náročné, ale keď ste sa naladili, tá radosť bola obojstranná a obrovská. Napríklad,  naša verná každodenná zákaznička chodila každý deň, takmer rok k nám na koláč a vždy si odniesla našu krabičku. My sme trpezlivo, s láskou vždy pripomenuli zľavu za vlastný obal a iné výhody nosenia vlastných obalov, a cca po trištvrte roku čo sa stalo? Zákazníčka prišla ako zvyčajne na koláč, ALE s vlastnou krabičkou a viditeľnou radosťou zo seba, že nezabudla.

A to je jeden z mnohých prípadov takýchto malých a predsa veľkých krokov.
Prvé dni po ohlásení karantény sa nám úprimne hrnuli slzy do očí ,keď ste si prišli vyzdvihnúť nákup, aj s vlastnou taškou a my sme museli odmietnuť a použiť našu tašku.
Bolo potrebné stanoviť si priority a síce naše zdravie je pre nás dôležitejšie.
Radili sme sa aj s ostatnými, čo si myslia o vlastných obaloch a žiaľ nevyzerá to ružovo. Vlastné obaly boli tŕňom v oku pre úrady už predtým.
Táto téma nás núti prehodnocovať a opäť hľadať cesty, veď práve my ,sme ako prví razili cestu znovupoužívania papierových tašiek.. Zatiaľ teda obaly, do ktorých balíme sú z recyklovaného papieru alebo z recyklovaného plastu, ktorý viete znovu zrecyklovať.Ovocie a zeleninu balíme do upcyklovaných vreciek z vriec, v ktorých nám chodí tovar. Kedže sme zameraný striktne bezlepkovo, všetky potraviny, ktoré odoberáme sú bezlepku.

 Opäť hľadáme nejakú strednú cestu a určite vás o nej budeme informovať. 

Za tím U Dobrožrúta

Dada